CNC Tezgah Soğutucuları
CNC Tezgah Soğutucuları

 Malzemelere talaş kaldırma yolu ile şekil veren Takım Tezgahları, buhar enerjisinin bulunmasından sonra güçlenmiş, elektrik enerjisinin kullanımıyla kapasitesi artmış, elektronik sahasındaki ilerlemeler sayesinde daha kullanışlı hale gelmiş ve son onbeş yılda bilgisayarlarda ve yazılımda elde edilen gelişmeler sonunda, daha önceki tezgah nesillerinden tamamiyle farklı ve değişik bir hüviyet kazanmıştır.

  Henüz yirmi yıl önce üniversal tornalar, kam tornaları , rovelver tornalar, kopya tezgahları ve freze tezgahları birbirinden tamamiyle farklı tezgahlardı. Bugün aynı tezgahın bu beş fonksiyonu birden yerine getirdiğini görmek mümkündür.

  Bazı geometrik cisimlerin işlenmesi için özel mekanizmalar ve özel metodlar kullanılması zorunlu idi. (Küre torna aparatları, parabolik yüzey tornalanması, çok ağızlı vidaların imali gibi) Bugün bunlara gerek kalmamıştır.

 Gerek ölçme ve gerekse işleme hassasiyeti hakkında evvelce onlu Mikronlar konuşulurken şimdi tekli, hatta ondalıklı Mikronlar konuşulmaktadır.

 Tezgah ve iş kazaları yok seviyesine indirilmiştir.Tezgahı kullananın ustalığına olan ihtiyaç en düşük seviyeye indirilmiştir.Evvelce teker teker imal edilen bazı tornalar şimdi montaj bantları üzerinde imal edilmektedir.
 
 Kesici takım teknolojisinde ve kesme yağlarının performansında elde edilen gelişmelerle elektromekanik gelişmeler parça imalat sürelerinin çok düşük seviyelere inmesine yol açmıştır.

 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Soğuk Hava Deposu
- Klima
- Hava Kurutucuları
- Merkezi Soğutma Sistemi
- Endüstriyel Soğutma Cihazları
- Gıda Soğutucular
- Isı Pompaları
- Buz Makineleri
 
 
Pro WEB